Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedSohbet Hatlarında Kendin Ol

| Sohbet Hatları | 26 Şubat 2018

Bir günde büründüğünüz kaç rol olduğunu biliyor musun? Herhangi bir çaba harcamadan bir rolden diğerine geçebiliyor musun? Ne zaman gerçek “sen” olduğunu biliyor musun? Her sabah uyandığımızda, gözlerimizi açmadan önce, sorumluluklarımız başlamamışken, sadece bize ait olan bir an var. İşte o anda; tercihlerimizi, deneyimlerimizi ve amacımızı şekillendiririz. Sevgili kullanıcılarımız, sohbet hatları kendiniz olabildiğiniz nadir yerlerden birisidir, ve bu yazımızda sizler için hayatımızda bize biçilen rollerden bahsedeceğiz. Akıllı telefon, laptop, komşu, eş ya da çocukların işgali olmadan, etrafımızdaki dünyadan soyutlandığımız zamanlar çok nadir olur. Yalnız olmak; yerine getirilecek yükümlülüklerin, gerçekleştirilecek beklentilerin, kendimizden başka mutlu edecek kimsenin olmaması demektir. Yalnızlığı yaşamayı tercih ettiğimiz sürece yalnız olmaya kendimiz karar verdiğimizde, günlük hayatta çok nadir tanıdığımız, kendimize ait parçaları keşfetme ve yaratma özgürlüğümüz olur. Yalnızlık, dışarıdan dikkatimizi dağıtan herhangi bir şey olmadan, olduğumuz kişinin özüne tekrar bağlanma fırsatını bize tanıyan sessiz bir alandır.

Roller birbiriyle çatışmaya başladığında, rolün gerekliliklerini yerine getirme becerimize ilişkin tereddüt duymaya başlarız. Zihinsel ve fiziksel sağlığımız, halihazırda sinir sistemimizde olan ve üstüne eklenen gerginlikten dolayı zarara uğramaya başlar. Fiziksel rahatsızlıklara kaçınılmaz şekilde yol açan stresin belirtileri aşağıda verilmiştir:

  • Depresyon
  • Kaygı
  • İşte ya da Ailede Tatminsizlik
  • Moral bozukluğu
  • Düşük performans
  • Asabiyet
  • Uyku Düzeninde Değişim

Bu belirtiler hayatımızda dikkat etmemiz gereken bir şeyi gösteriyor. Kendi özümüzü kaybetmeye başlamadan önce oynadığımız rolleri ayırmamız ve uzlaştırmamız önemli. Bu hayattan rollerden, size biçilen ve üzerine uymadığını düşündüğünüz kaftanlardan memnun değilseniz, kendiniz olabilmeyi özlediyseniz sohbet hatlarından faydalanabilirsiniz. Çünkü bu hatlardaki partnerleriniz diksiyonları düzgün, eğitilmiş kişilerdir. Her bir partnere ayrı bir hat tahsis edilerek, güvenlik sağlanmıştır. Sistem üzerinde ses kayıt yoktur. Böylece yapacağınız ve ya yaptığınız sohbetler üçüncü kişi ya da kurumlar ile paylaşılmazlar. Bu hatlarda sınırsız hizmet anlayışı mevcuttur. Yani sohbet hatlarını istediğiniz zaman istediğiniz yerden arayarak, istediğiniz konu hakkında istediğiniz kadar konuşma hakkına sahipsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İlişkisel Formüller - Sohbet Telefonları başlıklı makalemizde sohbet telefon, sohbet telefonları ve telefon sohbet numaraları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply